AAA - ČLEN

ČLEN ASOCIACE ČESKÉ REPUBLIKY

MEZINÁRODNÍ ORGANIZACE CINOA

PODÍVEJTE SE...

PROFESIONÁLNÍ FOTOGRAFICKÉ PRÁCE

RESTAUROVÁNÍ A RÁMOVÁNÍ OBRAZŮ

POZLACOVÁNÍ a RESTAUROVÁNÍ rámy-nábytek-štuková výzdoba atp.

ANTIKVITY ART AUKCE

VSTUP * společnost AAA *  upozorněníKONTAKTTermíny, KATALOGY, prodeje * MÍSTO ProhlídkY A AUKCE

TRADIČNÍ VÁNOČNÍ AUKCE

122. aukce v Ostravě

neděle 18. prosince 2016

ZAHÁJENÍ v 11 hodin

KATALOG / česky

TEXT - PDF

prospekT  PDF

V aukcích nabízíme

OBRAZY, SKLO, PORCELÁN, ŠPERKY,

KURIOZITY, DROBNÉ PŘEDMĚTY,

SOCHAŘSKÁ DÍLA

21. Betlém lidový, stolní - otevírací, oltářík dvoupatrový, dřevo a tvrzená hmota, ručně malované, práce ze slavné oblasti Peru - Cusco. Nabízený betlém je z 20. století, ale vychází z lidových předloh 17. a 18. století. V zavřeném stavu výška 30 cm, šířka 25,5 cm, hloubka 5 cm, otevřeném stavu šířka 50 cm, vyvolávací cena 4 700 Kč

94 Štědrý den Jaroslavy Hýžové na Valašsku sedmdesátých let

olejová tempera 44 x 28 (52 x 37) cm, vyvolávací cena 4 500 Kč

Celkem bude v této aukci nabídnuto 240 položek, z nichž mnoho je vhodných jako netradiční vánoční dárky. Tato aukce se koná již tradičně na Zlatou neděli (tedy poslední neděli před vánočními svátky) a je vždy spojena s vánočním pohoštěním.

77. ROSENTHAL, FERDINAND LIEBERMANN - "Dvě princezny - dívka v modrých šatech a husa se zlatou korunou", porcelán ručně malovaný a zlacený,  model z roku 1919, výborný stav, výška 14,5 cm, vyvolávací cena 4 900 Kč

40. Platinová brož s diamanty, luxusní zlatnická práce kolem roku 1920, osazena 85 broušenými diamanty. Centrální diamant - 0,91 ct, kulatý brus Old Europe, lehce tónovaný, bílý. Dalších 56 brus Old Europe dvouřadý a jednořadý, zbývajících 28 jsou téměř kulaté až nepravidelné routy, přiložena detailní Zpráva o šperku České gemologické laboratoře v Ostravě od Ing. Jiránka, vyvolávací cena 150 000 Kč

35. Velká luxusní váza "Svatá rodina" - Bruno Riedel, Kamenický Šenov, okolo r. 1935, výška vázy 27 cm, horní průměr cca 22 cm, vyvolávací cena 25 000 Kč

45. Otakar Mrkvička - "Návrh na reklamu LÉTÁNÍ FIRMY BAŤA", mistrovská kombinovaná technika na tvrzené lepence - foto, tempera, koláž, signováno vlevo dole MRKVIČKA, 35 x 57 cm, vyvolávací cena 89 000 Kč

60. Antonín Hudeček - "Pivoňky", mistrovský galerijní olej na kartonu, pochází z významné celoživotně budované dvougenerační soukromé sbírky ze Severní Moravy, naprostá většina obrazů z této sbírky byla získána přímo od autorů, 45 x 60 (63 x 78) cm, vyvolávací cena 29 000 Kč

165. Olga Vyleťalová - "Zlato a drahé kameny", mistrovský galerijní olej na plátně, datováno 1991, 81,5 x 65 (85 x 69) cm, vyvolávací cena 15 000 Kč

Limity na jednotlivé položky do aukce přijímáme běžným způsobem,

výše zálohy bude sjednána individuálně, dražit lze po předchozí domluvě i telefonicky

Může se stát, že při otevření katalogu se Vám stránka, případně některé fotografie, nezobrazí, i když by již měly být dostupné.   ….. většina počítačů si totiž „pamatuje“ předcházející stav a ne vždy „ztrácí čas“ opětovným načítáním stránek, které má ve své paměti uložené .

..

Možné řešení:

  • Umístění kurzoru na obrazovce

  • klepnutí na pravé tlačítko myši  -  rozevře se nabídkový seznam

  • výběr vhodného slova z nabízených: aktualizovat - znovu načíst - znovu načíst rám - obnovit - refresh - kombinace slov s podobným významem donutí počítač načíst stránku znovu

TOP

V 97. aukci jsme nabízeli také ... Informujte se v našich prodejnách o dostupnosti děl

30 Porcelánová konvička s vysokým úchytem MÍŠEŇ …………… 8 700 Kč

Celková výška 9 cm, okolo poloviny 19. století

90 Jan Zrzavý (1893-1986) - "Cesta na Hradčany II" ………………. 61 500 Kč

kresba hnědou rudkou na papíře, signováno monogramem, vzadu dedikace, 30 x 19,5 cm

Ke kresbě přiložen posudek PhDr. Jany Orlíkové

VÝSTAVY

  95. aukce v Brně 17. července 2016

  94. aukce v Brně 5. června 2016

Lexikon českých výtvarníků

TOP

Lexicon of the CVA je zkratka používaná v textech našich katalogů, je převzata z názvu lexikonu publikovaného na CD-ROM. Jedná se o lexikon českých výtvarníků narozených ve XX. století, který vydává

Společnost pro současné umění - SCA - Society for Contemporary Arts

Společnost od roku 1996 zpracovává informace z oblasti výtvarného umění v ČR, výsledkem je digitální archiv LEXIKON ČESKÝCH VÝTVARNÍKŮ

Slovník Chagall

TOP

je termín používaný v textech našich katalogů pro tištěnou publikaci

Slovník českých a slovenských výtvarných umělců

který od roku 1998 vydává Výtvarné centrum Chagall z Ostravy.

Slovník rozdělen do XXI dílů.

V roce 2009 byl vydán XX. díl zahrnující umělce s příjmením Vil - Vz

V únoru 2010 na pultech poslední XXI. díl

profesionální fotografické práce   -   professional photographic works

mailto:info@aukcnidum.cz

 17.12.2016

TOP