AAA - ČLEN

ČLEN ASOCIACE ČESKÉ REPUBLIKY

MEZINÁRODNÍ ORGANIZACE CINOA

PODÍVEJTE SE...

PROFESIONÁLNÍ FOTOGRAFICKÉ PRÁCE

RESTAUROVÁNÍ A RÁMOVÁNÍ OBRAZŮ

POZLACOVÁNÍ a RESTAUROVÁNÍ rámy-nábytek-štuková výzdoba atp.

ANTIKVITY ART AUKCE

VSTUP * společnost AAA *  upozorněníKONTAKTTermíny, KATALOGY, prodeje * MÍSTO ProhlídkY A AUKCE

Jubilejní 100. aukce v Brně

neděle 22. října 2017

ZAHÁJENÍ v 11 hodin

KATALOG / česky

TEXT  PDF

prospekT  PDF

V aukcích nabízíme

OBRAZY, SKLO, PORCELÁN, ŠPERKY,

KURIOZITY, DROBNÉ PŘEDMĚTY,

SOCHAŘSKÁ DÍLA

Položka 120 Briliantová souprava Art Deco - náušnice a prsten, téměř 6 karátů

zlato žluté a bílé, prsten osazen 1 briliantem, náušnice osazeny celkem 4 brilianty.

Luxusní souprava z období první republiky, ve stylu Art Deco.

Vyvolávací cena 360 000 Kč

Položka 80 Plastika "Zima"- unikátní mistrovská sochařská práce

carrarský mramor, signace nenalezena, jedinečné robustní kompaktní dílo s vysokou hmotností,

patrně přelom 19/20. století.

Vyvolávací cena 175 000 Kč

Položka 140 Naske František Xaver (1884-1959) - "Ranní vydání"

mistrovský olej na plátně, dle soupisu autorova díla rok vzniku 1949, výjimečný, velký a vysoce reprezentativní obraz. Jedna z nejlepších prací figuralisty, který maloval především svoji ženu, slavnou herečku Růženu Naskovou. Publikováno.

Vyvolávací cena 95 000 Kč

Položka 100 Sládek Karel (nar. 1952) – „Mariáš“

Velký akryl na plátně, datováno 1985, reprezentativní obraz bezesporné galerijní úrovně, skvělou barevností a figurální stylizací navazuje na práce Karla Černého.

Vyvolávací cena 129 000 Kč

V této jubilejní aukci

je zařazena i sekce cca 30 položek mimoevropského umění z několika sbírek:

Položka 201 Unikátní artefakt „Divadlo“, Ibibio, Nigérie, Afrika

dřevo řezané a barevně malované, ozdoby z peří, ojedinělý unikát ve velmi dobrém stavu, na trhu velmi vzácné, 19. - 20. století. 38 x 84 cm.

Vyvolávací cena 120 000 Kč

Položka 205 "Objímající se pár"

erotická dřevořezba v exotickém dřevě, zdobeno ulitami plžů rodu "Kauri". Jižní Pacifik, pravděpodobně Šalamounovy ostrovy či Papua Nová Guinea,1.pol. 20. stol. Výška 62 cm. Vyvolávací cena 36 000 Kč.

Položka 230 Originální samurajská zbroj DOU, typ OKEGAWA DO

s chrániči stehen KUSAZURI, období EDO (1603-1867), výborně zachovaný MON (rodový znak) a prstenec na střapec AGEMAKI NO KAN včetně nádherného ozdobného uzlu Agemaki. Jde o Mon rodu Hosokawa. Původní majitel zakoupil v Japonsku.

Hmotnost 5,5 kg. Vyvolávací cena 39 000 Kč

Limity na jednotlivé položky do aukce přijímáme běžným způsobem,

výše zálohy bude sjednána individuálně, dražit lze po předchozí domluvě i telefonicky

Může se stát, že při otevření katalogu se Vám stránka, případně některé fotografie, nezobrazí, i když by již měly být dostupné.   ….. většina počítačů si totiž „pamatuje“ předcházející stav a ne vždy „ztrácí čas“ opětovným načítáním stránek, které má ve své paměti uložené .

..

Možné řešení:

  • Umístění kurzoru na obrazovce

  • klepnutí na pravé tlačítko myši  -  rozevře se nabídkový seznam

  • výběr vhodného slova z nabízených: aktualizovat - znovu načíst - znovu načíst rám - obnovit - refresh - kombinace slov s podobným významem donutí počítač načíst stránku znovu

TOP

Informujte se v našich prodejnách o dostupnosti děl z minulých aukcí

VÝSTAVY

    98. aukce v Brně 26. února 2017

  95. aukce v Brně 17. července 2016

  94. aukce v Brně 5. června 2016

Lexikon českých výtvarníků

TOP

Lexicon of the CVA je zkratka používaná v textech našich katalogů, je převzata z názvu lexikonu publikovaného na CD-ROM. Jedná se o lexikon českých výtvarníků narozených ve XX. století, který vydává

Společnost pro současné umění - SCA - Society for Contemporary Arts

Společnost od roku 1996 zpracovává informace z oblasti výtvarného umění v ČR, výsledkem je digitální archiv LEXIKON ČESKÝCH VÝTVARNÍKŮ

Slovník Chagall

TOP

je termín používaný v textech našich katalogů pro tištěnou publikaci

Slovník českých a slovenských výtvarných umělců

který od roku 1998 vydává Výtvarné centrum Chagall z Ostravy.

Slovník rozdělen do XXI dílů.

V roce 2009 byl vydán XX. díl zahrnující umělce s příjmením Vil - Vz

V únoru 2010 na pultech poslední XXI. díl

profesionální fotografické práce   -   professional photographic works

mailto:info@aukcnidum.cz

 21.10.2017

TOP