AAA - ČLEN

ČLEN ASOCIACE ČESKÉ REPUBLIKY

MEZINÁRODNÍ ORGANIZACE CINOA

PODÍVEJTE SE...

PROFESIONÁLNÍ FOTOGRAFICKÉ PRÁCE

RESTAUROVÁNÍ A RÁMOVÁNÍ OBRAZŮ

POZLACOVÁNÍ a RESTAUROVÁNÍ rámy-nábytek-štuková výzdoba atp.

ANTIKVITY ART AUKCE

VSTUP * společnost AAA *  upozorněníKONTAKTTermíny, KATALOGY, prodeje * MÍSTO ProhlídkY A AUKCE

97. aukce v Brně

neděle 4. prosince 2016

ZAHÁJENÍ v 11 hodin

KATALOG / česky

TEXT - PDF

prospekT  PDF

V aukcích nabízíme

OBRAZY, SKLO, PORCELÁN, ŠPERKY,

KURIOZITY, DROBNÉ PŘEDMĚTY,

SOCHAŘSKÁ DÍLA

130 Trnka Jiří (1912-1969) - „Čert“ ....... 14 000

kvaš, signováno tužkou, výřez 32 x 16 (50 x 31,5) cm.

Pochází z významné celoživotně budované dvougenerační soukromé sbírky ze severní Moravy, naprostá většina obrazů z této sbírky byla získána přímo od autorů.

Celkem bude v této aukci nabídnuto cca 280 položek, které jsou rozděleny do dvou částí. První část aukce nabídne především středoevropské umění včetně řady položek vhodných jako netradiční vánoční dárky.

Ve druhé „asijské“ části pokračujeme v nabídce thanek - svinovacích budhistických posvátných obrazů ukazujících tradiční mongolskou a tibetskou tvorbu 19. a první poloviny 20. století. Mongolský budhismus tvoří jeden celek s budhismem Tibetu a je rozšířen i v severní Číně. V aukci budou opět zastoupeny jak rozměrné thanky, tak i miniaturní obrázky do osobních škapulířů.  V aukci bude nabídnuto téměř 40 thanek a téměř 40 obrázků do škapulířů.

227 Thanka dlouhá, zašitá v červeném rouchu

"Dharmový král Trisong Detsen s Bílou Tárou a bódhisattvou Ratnapáni",

malba na šepsovaném plátně, 138 x 347 cm, vyvolávací cena 250 000 Kč

212 Výjimečně dlouhá thanka (téměř 5 metrů)

„Kubéra se všemi bódhisattvy a manadalami“

 malba na šepsovaném plátně, 64 x 474 cm, vyvolávací cena 330 000 Kč.

100 Kuba Ludvík (1863 – 1956) - „Letní zahrada v Březnici“ ………….. 49 000 Kč

olej na kartonu, datováno 1942, vrcholná práce vysoké galerijní hodnoty, 33,5 x 50 (51,5 x 67) cm.

40 Zoubek Olbram (1926-) - „Poloakt dívky s mikádem“50 000 Kč

bronz, výška 46 cm

30 Porcelánová konvička s vysokým úchytem MÍŠEŇ …………… 8 700 Kč

Celková výška 9 cm, okolo poloviny 19. století

90 Jan Zrzavý (1893-1986) - "Cesta na Hradčany II" ………………. 61 500 Kč

kresba hnědou rudkou na papíře, signováno monogramem, vzadu dedikace, 30 x 19,5 cm

Ke kresbě přiložen posudek PhDr. Jany Orlíkové

215 Vzácná thanka "Věštecká s mandalou a se symboly i-ťingu" ………………. 22 000 Kč

malba na šepsovaném plátně, 60 x 78 cm

251 Škapulířový obrázek "Vadžrapáni" ……………… 800 Kč

miniaturní malba na šepsovaném plátně, 13 x 9 cm

Limity na jednotlivé položky do aukce přijímáme běžným způsobem,

výše zálohy bude sjednána individuálně, dražit lze po předchozí domluvě i telefonicky

Může se stát, že při otevření katalogu se Vám stránka, případně některé fotografie, nezobrazí, i když by již měly být dostupné.   ….. většina počítačů si totiž „pamatuje“ předcházející stav a ne vždy „ztrácí čas“ opětovným načítáním stránek, které má ve své paměti uložené .

..

Možné řešení:

  • Umístění kurzoru na obrazovce

  • klepnutí na pravé tlačítko myši  -  rozevře se nabídkový seznam

  • výběr vhodného slova z nabízených: aktualizovat - znovu načíst - znovu načíst rám - obnovit - refresh - kombinace slov s podobným významem donutí počítač načíst stránku znovu

TOP

V 96. aukci jsme nabízeli také ... Informujte se v našich prodejnách o dostupnosti děl

Karel  Říhovský

(2.1.1926  - 16.4.2016)

Malíř, grafik, loutkář, scénograf,

tvůrce plakátů, ilustrátor.

Podle návrhu

Karla Říhovského

byla realizována

např. mozaika

"Věda a praxe / Škola a věda"

ve vstupní hale

knihovny VŠB-TU Ostrava.

121 "Šachta" akryl, tempera na papíře fixovaném na dřevěné desce, datováno 1982, .
91 x 98,5 (106 x 112,5) cm, 15 000 Kč
Krásná ukázka autorovy fascinace průmyslovou periférií Ostravy.

127 "Ještěrky"
tempera na kartonu, datováno 1992, autorský rám. 98 x 35,5 (108,5 x 45,5) cm 5 800 Kč

Získáno přímo z rodiny autora

VÝSTAVY

  95. aukce v Brně 17. července 2016

  94. aukce v Brně 5. června 2016

Lexikon českých výtvarníků

TOP

Lexicon of the CVA je zkratka používaná v textech našich katalogů, je převzata z názvu lexikonu publikovaného na CD-ROM. Jedná se o lexikon českých výtvarníků narozených ve XX. století, který vydává

Společnost pro současné umění - SCA - Society for Contemporary Arts

Společnost od roku 1996 zpracovává informace z oblasti výtvarného umění v ČR, výsledkem je digitální archiv LEXIKON ČESKÝCH VÝTVARNÍKŮ

Slovník Chagall

TOP

je termín používaný v textech našich katalogů pro tištěnou publikaci

Slovník českých a slovenských výtvarných umělců

který od roku 1998 vydává Výtvarné centrum Chagall z Ostravy.

Slovník rozdělen do XXI dílů.

V roce 2009 byl vydán XX. díl zahrnující umělce s příjmením Vil - Vz

V únoru 2010 na pultech poslední XXI. díl

profesionální fotografické práce   -   professional photographic works

mailto:info@aukcnidum.cz

 02.12.2016

TOP